Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5

Citroen C5 C5 I & C5 II & C5 III

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-03-20, 11:28   #1
Mmikulec
Svež Citroenar
 
Mmikulec's Avatar
 
Pridružen: Jun 2018
Lokacija: Ptuj
Prispevki: 14
Default Neke vibracije

Lp. Tresenje "kabine" pri hladni masini, ko dam iz P v R ali D (ali pa ko se z mrzlo masini vstavi pri semaforju). V N in P niti malo vibracij, res miren tek. Ko pa prestavim, se začuti prenos moči in vibracije v kabini (ne trese zaj glih ne vem kak, se pa čuti). Pred kratkim veliki servis plus menjan desni gornji nosilec motorja. Ostali še ne. Ko se segreje, je vibracij več kot pol manj. Zdaj, kolko sem brskal po forumih in rešenih primerih je bilo tako: povecini uničeni vsi nosilci motorja in menjalnika in posledično pri hladni masini tudi močnejše tresenje. Potem slab akumulator in posledično pri hladnem zagonu tudi slabše delovanje el. sklopa. Težava nekje na vakumu (pri meni vem da na cevi eni pušča tesnilo) in posledično slaba mešanca zrak-gorivo, tudi zamašen senzor pretoka zraka. Al pa najhujše, pa vseeno dokaj redko, težava z wandlerjem... (ni vsaki mozolj al pa bulica rak, je pa možno🤦‍♂️). Drugace menjalnik lepo prestavlja, po vel.servisu in menjavi nosilca se je umirilo tudi tisto nadležno rahlo butkanje med 2.in 3.prestavo (ne vem po keri logiki, pomoje od menjave nosilca). Drugace ni skakanja obratov, avto je odziven, turbo ne "vuli" 😋. Ne bi si rad panike zganjal že zdaj s kakim wandlerjem, prej me zanima kake so kaj vaše izkušnje, ziher je že kdo mel ta primer. Recimo če stojim na mestu, dam v D, držim zavoro in dam gas za sekundo (da ne uničim menjalnika) vibracije izginejo🤔 ne vem, upam za kak nasvet. Aja, olje v menjalniku se ni blo menjno. Avto imam 25.000 km. L. 2011 188.000km,2.0hdi 120 kw excl. avtomatik. Med vožnjo teh vibracij ni čutiti, samo v prostem teku v brzini. Hvala za kak pomirjujoč podatek v totih norih cajtih 😋
Mmikulec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
O prodaji neke diane garac Citroen Diane 43 04-07-13 12:59
Vibracije motorja aleszsg Citroen Xsara Picasso 24 21-04-12 22:56
Vse težave mojega C4 Picassoja sloslo Citroen C4 Picasso 45 22-10-11 13:03
Vibracije vozila zajc Citroen Xsara Picasso 2 09-06-10 17:28
Vibracije v kabini ledi76 Citroen Xsara Picasso 6 16-02-10 07:40


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 06:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum