Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 21-01-19, 17:04   #1
branec
Svež Citroenar
 
branec's Avatar
 
Pridružen: Apr 2009
Lokacija: Maribor
Prispevki: 15
Default C5 suspension fault in odpiranje čepa hidravlike

Pozdravljeni,

po več letih sem zopet na C5, po okoli 100km težave, verjetno sem krivec sam oz, neznanje ali pa...?

Zadnjič zjutraj sem pod motornim delom opazil, da je nekaj mokro. Ker je bila tema nisem videl ali je voda od klime ali olje.

Ni mi dalo miru in sem popoldan v "normal" položaju odprl posodo za LDS olje (avto ni bil vžgan, ni pa bil v najnižjem položaju v režimu "brez tlaka v hidravliki", v katerem bi se naj preverjal nivo LDS. Ker ni bil v naj nižjem položaju "de presuraze" nivoja olja seveda nisem videl, nisem pa nič dolival.

Drug dan se je prižgalo opozorilo "suspension faul". Sicer sem ga odpeljal na Citroen servis, kjer menijo, da ni nič hudega, če sem na kratko odšraufal čep rezervoarja hidravlike, ker menda to naj ne bi bil razlog za napako.

Sedaj ne vem ali sem ga hudo "polomil", ker sem z odpiranjem čepa verjetno spremenil tlak v LDS rezervoarju (tlak se verjetno spreminja z višino podvozja, razen če ima posoda nek odušek...), ali pa to verjetno ni razlog za napako. Bodo avto dali na tester in bodo videli...

Sedaj ne vem, ali je odpiranje čepa lahko razlog za pojav napake? Na spletu sem videl, da imajo nekateri na čepih celo majhno luknjico, ki bi menda naj bila za izenačitev pritiska...

Sem ga res hudo polomil, ko sem odprl čep in kakšne so lahko posledice, ali pa je problem kje drugje in odpiranje niti ni tak problem?

Lep pozdrav,
Brane
branec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C5 > C5 MK III

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
suspension fault bor99 Citroen C4 Grand Picasso 4 20-04-16 10:31
Hydaulic suspension fault jeso C5 MK III 9 22-04-12 01:31


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 20:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum