Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C6

Citroen C6 Najprestižnejši Citroen C6

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 12-05-11, 13:54   #1
deuche
Citroenar z dušo in srcem
 
deuche's Avatar
 
Pridružen: Dec 2009
Lokacija: Koper
Prispevki: 686
Default C6 vs XM in ostali starejši hidravličarji

Verjetno se zavedajo kako polomijo od avta so naredili in ga ne dajo preizkušat, ker tisiti, ki ga preizkusi ga ne kupi. Vsaj za ta denar ne. Žal.
deuche ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-05-11, 13:58   #2
Lovro
Neustavljivi
 
Lovro's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Vrhnika
Prispevki: 10,188
Default

Za moj okus se je pa čisto lepo peljal, tudi pospeški so bili več kot zadovoljivi. Verjetno pa ni nek hud dirkalnik.

Na začetku prodaje je bilo možno ta avto še preiskušati.
__________________
Lp. Lovro

Dosedanja vsakdanja citroenova vozila:
Citroen (Cimos) BX 16TRS Mk1; 1986 (1994-1996), Citroen BX 15RE Mk2; 1988 (2004-2005), Citroen Xantia 1.8i 16V VSX; 2000 (2005-2012), Citroen C5 III 2.0HDI Confort; 2009 (2011-2016)

Citroenovi starodobniki:
Citroen (Cimos) 2CV6; 1975 (1999-2009), Citroen DS19M; 1965 (2009-2015), Citroen ID20; 1971 (2016-2020), Citroen TA 11B; 1953 (2021...)

Zadnji popravek od Lovro : 12-05-11 at 13:59
Lovro ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-05-11, 14:42   #3
Bobrocks
Svež Citroenar
 
Bobrocks's Avatar
 
Pridružen: Feb 2010
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 24
Default

Citat:
Poslano od deuche Poglej Sporočilo
Verjetno se zavedajo kako polomijo od avta so naredili in ga ne dajo preizkušat, ker tisiti, ki ga preizkusi ga ne kupi. Vsaj za ta denar ne. Žal.
Kako se eni hitro potolažijo.
Bobrocks ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-05-11, 16:55   #4
mirchi
Legenda Citroenarjev
 
mirchi's Avatar
 
Pridružen: May 2007
Lokacija: Štajerska
Prispevki: 2,072
Default

Citat:
Poslano od deuche Poglej Sporočilo
Verjetno se zavedajo kako polomijo od avta so naredili in ga ne dajo preizkušat, ker tisiti, ki ga preizkusi ga ne kupi. Vsaj za ta denar ne. Žal.
Si ga vozil? Kaj te je pa tak razocaralo?
__________________
Rezervni deli XM ugodno naprodaj!
mirchi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-05-11, 21:14   #5
deuche
Citroenar z dušo in srcem
 
deuche's Avatar
 
Pridružen: Dec 2009
Lokacija: Koper
Prispevki: 686
Default

Citat:
Poslano od mirchi Poglej Sporočilo
Si ga vozil? Kaj te je pa tak razocaralo?
Hotel sem ga kupiti rabljenega konec leta 2008 in sem jih kar nekaj vozil in gledal po nemčiji in belgiji. Takrat je potem žena dobila C5 (pa mi I in II sploh ni všeč) in jaz imam še vedno XMa, ker takega razočaranja kot je C6 pa še ne. Saj ga bom imel, ker dobrih XMov ni več, vendar, ko bo zastonj. Svoji klasi in ceni C6 tudi pod razno ni dorasel in se za te € dobi bistveno boljši avto, vendar se jaz za menjavo znamke nisem mogel odločiti. Edino, kar je pozitivno je to, da je od zunaj lep. Če pa želiš bolj detaljno pa tudi lahko napišem, samo me bodo spet strgali tisti, ki gledajo samo skozi citro očala.
deuche ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-11, 08:58   #6
Citroenovc
Neustavljivi
 
Citroenovc's Avatar
 
Pridružen: Jun 2007
Lokacija: VG
Prispevki: 3,213
Default

Citat:
Poslano od deuche Poglej Sporočilo
Če pa želiš bolj detaljno pa tudi lahko napišem, samo me bodo spet strgali tisti, ki gledajo samo skozi citro očala.
Ja pa napiši. Sploh, ker če si ga večrkat vozil, si verjetno eden redkih na tem forumu, ki ima tovrstne izkušnje z dotičnim modelom.
__________________
OK

LP
Primož
Citroenovc ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-11, 10:56   #7
Xandrej
Neustavljivi
 
Xandrej's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Slo-Mars
Prispevki: 7,172
Default

Tudi sam sem ga kar nekajkrat peljal zadnjič celo na testni primerek 3.0 Hdi pa sicer nemorem rečt, da je avto slab. Avto je bomba seveda pri slovenceljnih itak nemška kola vedno najboljša na svetu. Avto je poseben, prostoren, udoben, ni pa športnik z nobenim motorjem itak pa temu ni niti namenjen. Seveda moramo vedet, da se v 5 letih nič na njemu ni spremenilo kar pa je seveda v avtomobilski industriji zdaj pač nuja. nevrjamem, da bodo lansirali novo C6.

Audije itak ne ločim več med seboj pa sem avtomobilski fanatik. ne ločim niti BMW 5 pa BMW7 kar smo ugotavljali vsi 4 prisotni na 1400 kilometreski progi v eno smer. to je vse isto... Včeraj sem glih imel priložnost poslušat enega majstora ki je kupi novo A8 pa je dal 120 jurjev za njo. Stari sem mu rekel ej za 120 jurjev pa avto dobim ne pa nekega faking audija posranega.

Moj izbor trenutno v high klasi je brez konkurence jaguar XJ ali pa mercedes S klasa ker bo mercedes vedno bil pa bo mercedes. ne pa neki audi pikola!?!?!... Vse naše revije izhajajo iz nemčije in tam pišejo o njihovih superduper avtekih napi prevajajo pa pišejo in drkajo zraven.

Vsi se zavedamo da citroen ni najboljši avto na svetu... Nihče in to prav nihče mi nebo rekel, da v vseh klasah od malega do velikega so to najboljši avti. In to ve vsak ki ima IQ večji od paradajza!
__________________
Xandrej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-11, 15:00   #8
deuche
Citroenar z dušo in srcem
 
deuche's Avatar
 
Pridružen: Dec 2009
Lokacija: Koper
Prispevki: 686
Default

Citat:
Poslano od Citroenovc Poglej Sporočilo
Ja pa napiši. Sploh, ker če si ga večrkat vozil, si verjetno eden redkih na tem forumu, ki ima tovrstne izkušnje z dotičnim modelom.
Januarja 09 sem na enem drugem forumu napisal tale post. Ker gre za moje pisanje upam, da ni problem, če samo sem skopiram, ker gre za takrat sveže vtise:

Dva meseca se že ubadam z uprašanjem kateri avtomobil naj kupim. Bil sem že resno odločen, da kupim C6, katerega sem si želel od kar je prišel na trg. Kljub temu, da sem ga na kratko probal, ravno takrat, ko ga je Alko testiral za Spaka, le da sem jaz vozil bencinarja in verjetno zaradi pretirane zrajcanosti do konca lanskega leta nisem vedel kaka jajca so to.
Sploh me ne preseneča, da se ta avto ne prodaja. Vozil sem jih kar nekaj, tako, da sem prišel do zaključka, da tega avta za ta denar ne bom kupil (rabljenega 25-30k). Edina stvar, ki jo še vedno obožujem je oblika, vendar tudi, ko sem ženo izbiral nisem gledal samo na lepoto.
Že ko sem se vsedel v avto sem doživel razočaranje, ko sem zagledal tisto suhoparno notranjost...
Želel sem odložiti 3 mobitele in denarnico pa jih ni kam. Še dobro da ima tiste famozne predale v vratih.
Ko sem zaprl vrata spet šok kot, da zapiram spačka. Res, da se na XMu in na CXu ne zapirajo tako "kompaktno kot na žabi", vendar še vedno dajejo nek občutek, da zapiraš avto razreda kamor spada.
Da sem nato ugotovil, kako deluje stikalo na sedežu sem vrata spet odprl in zlezu ven, ker so stikala postavljena, tako, da je groza.
No, ko se enkrat voziš ugotoviš, da je hidravlika daleč od tistih modelov s pravo hidravliko, ki so imeli še pumpo motorsko gnano in zavore v istem sistemu. Je pa moje mnenje, da je vse eno malo bolje kot v C5, ki ima isto podvozje, še vedno pa ne dovolj.
Menjalnik, je pa jajce vseh jajc, pa čeprav Marulek pravi, da so ga tudi nemški novinarji hvalili. Tako počasne menjalnike sem vozil samo na starih 3 brzinskih zadevah v Ameriki. Ta menjalnik vse skupaj toliko zajebe, da ni več občutiti razlike med 170 (ročni) in dobrih 200 konjev.
Višek sem pa doživel, ko sem prvič zaprl prtljažnik (170km). Občutek je isti ko takrat ko zapiram kišto od orodja. Samo še ušesa za žabico mu manjkajo za zaklepanje.
Cena novega in rabljenega pa vsaj v nemčiji prekaša novega in rabljenega primerljivega E klaso.

Kar se Alkotove izjave o inpresivnosti CXa tiče, imam pa izkušnjo ko sem bil še precej otrok in sem šel z gospodom, ki je iz CXa presedlal na BMW, nato na MB po novega CXa. Z njim sem se vštulil, ker sem bil ravno pri mami v pisarni, ki je delala v prodaji Cimosa. Do servisa sva se peljala z MB, katerim tipom ne vem. Ko je dvignil CXa in sem se vsedel notri sem pa dobil občutek, da sem v letalu in tega ne bom pozabil.
Sem pa z sodelavcem, ki menjuje svojega C za E ali pa bavarsko 5 obiskoval salone in dobil čisto nasprotne občutke, ko sem iz C6 sedel v E280cdi. Bavarska 5 je res čisto nasprotje citroena, ker je kar malo preveč športno nastrojen, pelje ko po tračnicah, neravnine pobira z enim rukom brez nadaljnih nihanj vendar to meni za dolge poti ne vstreza, rad bi pravega citrena. Nasprotno je MB dosti bolj mehek, po ovinkih ni takega dobrega občutka in luknjo ne zaduši tako kruto. Probal sem še 8 let starega volvota S80, ki pa me je spomnil na mojega bivšega land roverja, totalen nič kaj udoben deloven konj, verjetno celo neuničljiv.

Vse te avtomobile sem probal zaradi priložnosti, ker sem v nemčiji čas ubijal s sodelavcem vendar jih ne nameravam kupiti. Odločil sem se, da bom menjal spet za že 3. XMa vendar dobrih ni več v evropi pa še uvozna zakonodaja jebe, tako, da se izbor še zmanjša, s številkami se mi pa ne da več zajebavat.

Pa C6 mislim, da kljub željam nekaterih zgoraj ni sposoben prezvečit večjega motorja kot ga ima in je že to vrh moči glede na to da je osnova avto še nižjega razreda kot je sam.

Tako po dveh mescih še vedno nimam avtomobila oz. imam AXa, ker mi je žena vzela XMa in tudi ne vem več kaj mi je všeč. Za C5 sem se trudil, da bi se prepričal, da bi mi bil všeč pa se nekako nisem mogel nikoli odločit, čeprav sem si jih ogledoval. Moti me oblika in ta nova hidravlika, o C6 ne bom zgubljal več besed, XMov ni več.. Če ima kdo kak predlog naj pove... Očitno bom znamko zamenjal pa čeprav bi se še pred dobrimi dvemi mesci skregal, če bi mi to kdo rekel. Ali jebi ga, če citroen ni več citroen potem je itak vseeno...

En razočaran pozdrav iz Kolna


In to je še polovica drugega iz iste tema:


Pozabil sem zadnjič napisat, da je ponoči zadnja šipa čisto rdeča kot, da imaš bordel za sabo, ker so tudi zadnje luči kot vse ostalo narejene vrhunsko ceni in avtomobilskemu razredu skrajno neprimerno.

No sem pa problem rešil tako, da je žena dobila 3 leta staro C5ko break, jaz pa naprej kraljujem v mojem ne ravno najboljšem xmu. Volk sit in koza cela.


Gre za moje mnenje in kdor si ga želi naj si ga kupi, jaz mu ne bom fouš (za kak drugi C pa verjetno bom).
deuche ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 13-05-11, 15:44   #9
Xandrej
Neustavljivi
 
Xandrej's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Slo-Mars
Prispevki: 7,172
Default

C6 je prišel ven kakih 5 lep prepozno. Seveda je avto samosvoj kot vsi do sedaj iz naših strešic. Načeloma pri sami vožnji nima konkurence sploh v tihi kabini z duplimi šipami. Da je pusta notranjost je tudi čista stvar vsakega posameznika kakor tudi oblika, da pa rečeš, da ni udoben pa nemorem vrjet. Avto ni športnik kot smo ugotovili tudi ne s tem 3.0 Hdi motorjem ki smo ga zadnjič sprobali ampak številke na števcu govorijo svoje in sploh ne veš kako hitro se pelješ, nič ne šumi neič ne hrešči je pa res glavna napaka teha faking japonskega šita od menjalnika... Ampak tudi tega se navadiš, je pa res da z menjalnikom ni problemov nekih kaj pa za ostale konkurente od iberales nemoremo rečt. 3.0 V6 motor je zastarel atmosferc narejen za miljon kilometrov. Seveda pa spet ugotovimo, da C6 ni športnik. 2.7 Hdi tudi ne ampak avto tudi v osnovi ni namenjan dirkanju. To je avto za na avtocesto!

Kaj čemo vsakemu svoje. Jaz bi ga imel in po eni strani si ga ful želim.
__________________

Zadnji popravek od Xandrej : 13-05-11 at 16:02
Xandrej ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 12-05-11, 17:46   #10
Mike666
Legenda Citroenarjev
 
Mike666's Avatar
 
Pridružen: Nov 2007
Lokacija: Lotmerk
Prispevki: 1,789
Default

Jaz sem ga vozil. Mene je osebno zelo razočaral. Zunaj mi je že bil kot audi, znotraj pa še toliko bolj. Ni me navdušil niti malo.
Nato sem kupil 18 let starega XM-a in je bil oz. še je vsaj zame aeroplan proti C6. In če nebi benz bil tak drag bi si ga ziher nazaj kupil.
__________________

Zadnji popravek od Mike666 : 12-05-11 at 17:47
Mike666 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Citroen C6

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Kmetje in ostali udeleženci v prometu garac Citroen v prometu 38 05-10-10 10:41
Citroen vs ostali Zeko124 Citroen v prometu 26 02-11-09 22:25
Volanska letev za Xantio + ostali rezervni deli dr777 Citroen Xantia 28 22-12-07 04:02


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 20:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum