Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 16-08-10, 22:12   #1
LuCit
Poučen Citroenar
 
LuCit's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 192
Default Homologacija in/ali certifikat

Problem ki se mi pojavlja je sledeč.
Za svojega "novega" starodobnika sem si izbral Citroena GS.

Danes sem opravljal tehnični pregled, za homologacijo sem pa zamudil. Ko sem spraševal o homologaciji mi je uslužbenka na okencu povedala da moram za homologacijo imeti certifikat starodobnika, veljavno člansko izkaznico kluba in mnenje SVS ali SVAMZ, da je vozilo starodobnik. To me je nekoliko zbegalo, ker sem pred tremi meseci kupil starodobno motorno kolo znamke Tomos Puch Galeb. Ob nakupu motorja sem od bivšega lastnika dobil tudi homologacijski karton v katerem je zabeleženo, da gre pri dotičnem vozilu za starodobno vozilo. Certifikata motor nima in ga tudi nikoli ni imel, motor je samo homologiran. Z homologacijo, prometnim dovoljenjem in kupoprodajno pogodbo sem motor tudi registriral. Dobil sem 90 procentni popust na zavarovanje in 80 procentni popust na cestnino. Danes pa sem iskal po internetu kako ljudje izvedejo celoten postopek in naletel na številne zgodbe in vsaka od njih je bila malo drugačna. Sedaj pa sprašujem ali kdo točno ve kako je sedaj s tem. Zakon in pravilniki po mojem mišljenju in tudi prebiranju le teh zelo medlo urejajo to področje. Sam sem bil prepričan, da bo sedaj dovolj, da homologiraš na starodobnika in ti ne bo potrebno financirati zvez in društev, ki jih, brez zamere iz srca sovražim. Očitno se tudi postopki razlikujejo od kraja do kraja kar me spravlja ob živce in dokazuje da je na področju starodobnikov, prometa in na sploh zadnje čse vse narobe. Jutri bom poskušal urediti homologacijo in vam bom tudi poročal kako je šlo. Če bom bil pa dobre volje me boste pa lahko gledali tudi na Dnevniku.
LuCit ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Homologacija zimskih gum 195/65 R15 alesa Citroen C4 Grand Picasso 86 23-01-16 08:45
Ocenjevanje Stalni certifikat serija A vinotoc SPAČEK - 2CV 17 11-04-13 09:52
TUV certifikat za platišča Motion80 Citroen C4 Grand Picasso 0 05-03-12 15:15
Barva in certifikat !? vinko SPAČEK - 2CV 24 23-06-10 20:55
Certifikat starodobnika andraž SPAČEK - 2CV 19 19-03-09 09:27


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum