Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Visa in LNA

Citroen Visa in LNA Poceni Citroen - Visa in prvi PSA Citoren.

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 23-09-18, 15:23   #1
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default VISA 11 RE in VISA II SUPER E

Ker se na forumu o visah že zelo dolgo ni nič pisalo, sem se odločil, da jaz nekaj napišem. Mogoče bo to spodbuda še za koga, da kaj napiše ali pa gre v garažo in se loti dela, če ga tam čaka kakšna "nepremičnina", podobna moji.
Spomladi 2011 sem se odločil, da se pridružim ekipi, ki bo šla avgusta na dolgo pot v Rusijo, v Sankt Peterburg in Moskvo. Verjel sem, da je moja modra Visa v odličnem stanju in da bo tako pot zmogla brez večjih težav, vendar sem se vseeno malo bal, da bo šlo kaj narobe in bom potreboval kakšne rezervne dele. Začel sem iskati podobno Viso za rezervne dele, pri tem pa sem junija naletel na belo Viso II super E. Ko sem videl, v kakšnem stanju je, sem jo takoj kupil. Ima samo 22.600 kilometrov in ni videla ne dežja ne snega. Je pa bila precej umazana in poškodovana na desnem boku. To poškodbo je nekdo "popravil" s kitom in sprejem, zadnja vrata pa zamenjal. Žal so bila ta vrata spodaj povsem gnila, zato sta bila ponovno na potezi kit in sprej... Prejšnjemu lastniku je šla verjetno zelo na živce nalepka YU, pa je vzel nož in jo kar zrezal s pločevine, skupaj z barvo seveda. Saj obstaja sprej, pa je zadevo poškropil, še malo po plastiki in zadnjih lučeh. Gume so bile zadnjič nove leta 1995, olje v motorju je bilo na pogled svetlo, a bog ve, koliko staro. Ko sem jo pripeljal domov, sem izpraznil gorivo iz tanka, saj je bilo tudi zelo staro in je imelo obupen vonj.
Zapeljal sem jo v garažo, da počaka boljše čase. Včasih sem jo malo zagnal, da motor ne bi popolnoma zastal.
Z modro viso smo odšli v Rusijo in k sreči na tej poti nisem imel nobene okvare, samo žarnica v levi luči je pregorela, torej je bela visa ostala nedotaknjena. Tudi naslednje leto je bilo podobno, spet smo šli v Rusijo (tokrat v Moskvo in Volgograd), delov pa spet nisem potreboval. Smo pa v Mariboru razdrli popolnoma prerjavelo rdečo viso in tam sem dobil kar nekaj dobrih delov, tudi naslonjalo zadnjega sedeža, ki je bilo pri beli visi uničeno. Nekdo je verjetno nekaj betonskega prevažal v prtljažniku in mu je padlo po naslonjalu, je bilo veliko betonskih drobcev pod preprogo.
Potem se mi je rodil sin in časa za obnovo ni bilo, avto je čakal do lanske jeseni...
Sem pa imel ves čas tiho željo, da nekoč ta avto spet spravim na cesto.
Attached Images
File Type: jpg julij 2011 256.jpg (174.8 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 254.jpg (207.7 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 267.jpg (106.2 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 266.jpg (196.5 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 263.jpg (151.3 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 260.jpg (161.9 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg julij 2011 257.jpg (197.3 KB, 0 pogledov)
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Visa in LNA

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Visa - posebne serije Gox Citroen Visa in LNA 62 04-09-16 01:01
1983 Visa II Super E mlubej Citroen Visa in LNA 54 08-01-13 15:16
Super 95 ali OMV 100? M_M C4 - MK I 35 07-09-10 02:32
Visa super e bizi Citroen Visa in LNA 3 27-11-08 13:53
Citroenov časovni trak Gox Zgodovina 12 16-07-08 13:23


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 10:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum