Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Citroen Diane Diane & DAK

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-12-18, 12:38   #1
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,523
Default BOŽIČEK PRINESEL DYANO

Ker sem bil letos zelo priden in sem zadnjih 20.let vztrajno tečnaril, da bi imel Dyano, se me je Božiček letos končno naveličal in mi jo prinesel.
Ne ni hec, tapravo Dyano 6 LC iz Cimosa, princesko med Citroeni iz leta 1980.
No končno, je rekel en forumaš, očitno se je naveličal mojih prispevkov, da bi jo imel.
Moje želje so bile, da je solidna, ni treba,da je idealna, ampak z vsemi deli, s celo šasijo in delujočim motorjem.
No, božiček me malo heca in princeska je v škatlah, malo zarjavela, motor trenutno ne dela in take pa to.
Ampak to so malenkosti, poglejte slike Dyane. Sem poslal fotke Garaču in Goxu, Eden se bo že zbudil, da jih bo objavil, meni ne gre.

Drugače pa, če kdo pozna to Dyano, spodaj je modre barve, prejšnja lastnica je bila iz Radencev, kjer je bila zadnja reg. 2002. Božiček jo je pa našel blizu mene, v okolici Celja, proti Vojniku. Pred xy leti je bila razdrta, obnovljena kleparija, potem pa naj bi jo ta preprodajalec peljal k ličarju, nekemu Potočniku iz Kozjanskega, kjer je obstala par let, zadnje čase je bila celo zunaj pred delavnico, tako da je povšinsko zarjavela in bo potrebovala dodatno nego. Šasija je izgleda cela, tudi podni , vrata in stebrički, je pa zarjavel poden v prtljažniku. očitno je stanje na dežju naredilo svoje.
Koliko pride nov pod v prtljažniku, ve kdo?

Ker seveda manjka cel kup delov, sem že v stiku s forumaši, da bom poizkusil najti mankajoče dele, Janko mi je obljubil streho, ki jo tudi ni, pa luči, rabim pa tudi volan, felgno, dvigalko, gumi tepih, žmigavci ...
Če ima kdo še kaj rez.delov naj me prosim pokliče 070/210-011.

Aja, mašine ne morem zalafat. Spucal sem fergazer, ampak ni elektrike, Cinšpulo sem probal pri forumašu, ampak dela, platine in kondenzator, ki sem jih dobil zraven avta, sem zamenjal, ampak še kar ni iskre. Sumim, da je kondenzator hin, čeprav izgleda nov. avto je bil na dežju z odprto škatlo z platinami...
Nastavil sem platine na 0.4, nastavil vžig, dal nove kable, plus do cinšpule, in žica iz platin do cinšpule minus, kable različne sem probal, ampak še kar ni iskre. spodaj na platinah se sicer iskri... Sem še kaj pozabil, da ni iskre iz cinšpule?
Dolgo že nisem tega delal...
sem pa pri Potokarju naročil nove platine s kondenzatorjem in kable in svečke in jih dobim v četrtek.
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Diane

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Prometna za Dyano antasi Citroen Diane 0 01-10-13 20:14


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 15:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum