Vrni se   Citroen Forum > Citroen in šport > Aktualne dirke

Aktualne dirke Aktualne WRC in ostale dirke

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 11-12-13, 09:56   #1
dvorjan
Neustavljivi
 
dvorjan's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Polarna Primorska
Prispevki: 5,312
Default WRC sezona 2014

Kris Meeke, Mads Østberg in Khalid Al Qassimi za Citroën Racing v letu 2014

Citroën Racing z veseljem najavlja zasedbo svoje ekipe, ki bo v letu 2014 tekmovala na svetovnem reli prvenstvu. Kris Meeke / Paul Nagle in Mads Østberg / Jonas Andersson bodo sedli v dirkalnike DS3 WRC ekipe Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team.

Citroën Racing, ki je med leti 2003 in 2012 osemkrat osvojil naziv svetovnega prvaka v reliju, bo v naslednji sezoni nadaljeval z udeležbo na prvenstvu WRC z dvema novima visokopotencialnima ekipama.

Preden je Kris Meeke zastopal barve blagovne znamke na mladinskem svetovnem prvenstvu WRC za volanom dirkalnika C2 Super 1600, je nastopal na promocijskih dirkah, ki jih organizira Citroën Racing. Irec, ki je v sezoni 2009 zmagal na prvenstvu IRC, se je odločil za povratek k svetovnemu prvenstvu. Na dveh nastopih v sezoni 2013 je pritegnil pozornost nase zaradi izjemnih sposobnosti za volanom dirkalnika DS3 WRC. Občasne nastope iz lanskega leta bo v sezoni 2014 zamenjal za udeležbo na vseh tekmah sezone. Zadnji Britanec, ki mu je to uspelo s Citroënom, je bil Colin McRae v sezoni 2003.

“To je izjemna priložnost,” je z veseljem izjavil Kris Meeke. “V zadnjih letih sem ves čas tesno sodeloval s Citroënom. Res imam srečo, da bom lahko sodeloval z ekipo, ki se lahko pohvali s toliko izkušnjami in osvojenimi nazivi.”

“Na svetovnem reli prvenstvu sem za volanom relija WRC sodeloval samo na desetih preizkušnjah,” je povedal. “Mislim, da imam v sebi potencial, vendar pa bom moral nabrati še veliko izkušenj. Citroën DS3 WRC je fantastičen avto in za svoj napredek bom lahko izkoristil znanje ekipe. Zavedam se, da bom moral v prvi polovici sezone pokazati dobršno mero potrpljenja in se veliko naučiti o relijih, na katerih še nisem tekmoval.”

26-letni Mads Østberg je startal že na 65 dirkah svetovnega reli prvenstva in štirikrat osvojil naziv prvaka Norveške. Na zmagovalne stopničke prvenstva WRC se je povzpel že sedemkrat, svojo prvo zmago na svetovni ravni pa si je privozil na reliju po Portugalski leta 2012.

“Zelo vem vesel in počaščen, da sem se lahko pridružil ekipi Citroën Racing,” pojasnjuje Norvežan. “Veliko trdega dela je bilo potrebno vložiti, da so mi dodelili mesto voznika. Potem ko sem toliko let opazoval Citroën zmagovati, se mi zdi, da so se mi ob pridružitvi ekipi sedaj uresničile sanje.”

“Tekmovanja so seveda najbolj pomembna,” dodaja Mads. “In čeprav še ne poznam dobro ekipe oziroma dirkalnika, se zavedam vrednot članov ekipe in dirkalnika Citroën DS3 WRC. Očitno je, da sem se ekipi Citroën Racing pridružil z namenom, da bi dosegel dobre rezultate in zmagal na nekaj relijih. Vedno sem bil sposoben dokazati, da znam biti hiter. Vem, da se v svetovnem reli prvenstvu tekmuje na zelo visokem nivoju in jaz si želim biti tekmovalen!”

Tako kot lansko leto se bo Khalid Al Qassimi udeležil nekaj izbranih dirk svetovnega reli prvenstva. Voznik iz Abu Dhabija bo startal na relijih po Švedski, Portugalski, Italiji in Španiji, posebej pa se bo posvetil udeležbam na vseh dirkah reli prvenstva Bližnjega vzhoda.

“Zasedba naše ekipe za sezono 2014 sovpada z našimi ambicijami,” je na koncu povedal Yves Matton, direktor ekipe Citroën Racing. “Kris Meeke in Mads Østberg imata za seboj zelo različno karierno pot, vendar pa sta trenutno oba tik pred tem, da vstopita v sam svetovni vrh reli voznikov. Po uvodni fazi prilagajanja in medsebojnega spoznavanja jima bomo pomagali napredovati in ju spreobrniti v prava borca za zmago.”

Citroën Racing bo celoten svoj program za reli dirke in hitrostne preizkušnje za sezono 2014 predstavil v ponedeljek, 16. decembra, na novinarski konferenci v Versaillesu. Prenos prireditve si bomo lahko ogledali na spletnem mestu www.citroen-wrc.com z začetkom ob 14:30 (GMT+1).

Vir: PSA
Attached Images
File Type: jpg ae0e5f89141d653fe82601d5a2fb8609_w1280_h1024_sc.jpg (141.6 KB, 0 pogledov)
__________________
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra!
dvorjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Citroen in šport > Aktualne dirke

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
WRC sezona 2013 dvorjan Aktualne dirke 47 28-10-13 19:30
Rally novice michoBX Aktualne dirke 259 05-04-13 12:19
WRC sezona 2012 garac Aktualne dirke 91 11-11-12 16:24
WRC Sezona 2011 aygo Aktualne dirke 150 16-11-11 09:51
Citroën C4 WRC HYbrid4 aygo Novice in prototipi 2 12-04-09 19:54


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 10:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum