Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave > Sam svoj mojster ...

Sam svoj mojster ... Včasih tudi sami kaj naredimo in planiramo

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 07-05-17, 10:28   #1
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default MOJ PRVI NAKUP CITROENA

izkušnja uporabnika Zlomjo:

Zdaj sem se spomnil na moj prvi nakup Citroena. Kod 19-letni mulc sem videl oglas v sobotnem Delu. Spaček furgon, dobra cena, le daleč je bil, v Zagorju. Na potovanje z vlakom do Zagorja povabim še prijatelja in greva kupit avto. Prideva v Zagorje, kjer vidiva enega ubogega furgončka, ki je imel nalepljene preizkušnje in haubo čez prvi odbijač. Odklenjen je bil, pokukava še notri in pod haubo. Najdeva lastnika in mu še povem, da se mi zdi čudno, da je hauba čez prvi odbijač. Pravi, da je verjetno zaradi tega, ker je hauba od navadnega spačka, furgoni imajo pa krajšo. Ta odgovor me je napol zadovoljil, sem ga pa vseeno kupil. Mislim, da ni treba omenjati, da sem jih doma slišal od očeta in da je bil avto povod še za marsikatera nesoglasja v družini in je bil avto že na poti na odpad. Še dobro, da me je prijatelj ustavil, in povedal, da je bil njegov spaček še v slabšem stanju in me prepričal, da se grem borit z avtom in očetom do skupne zmage. Popraviti sem dal šasijo, pode, .... . S tem furgončkom smo se veselo prevažali kakšno leto, nakar me je zmutil en znanec, da ga rabi za prevoz delavcev, jaz sem pa kupil od soseda eno lepo Dyanco.
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-05-17, 10:35   #2
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,527
Default

Tudi jaz sem bil 18 pa pol star mulc, pameten ko sama strela in čeprav sem doma šraufal z očetom avte, sem na nakup mojega prvega avta šel sam.
Denar mi je posodila(dala) mama, ker sem si pač zaslužil svoj avto,ko sem že glih izpit naredil. Prijatelj je povedal, da njegov sodelavec prodaja oranžno dyano in ker je bila cena ravno 400 mark koliko sem imel, sem jo takoj kupil. Seveda nisem pogledal NIČ razen če ima volan in kolesa. Kako lepa barva je bila, pa streha se je odpirala, to je bilo pa že dovolj. No, doma, ko smo jo dali na kanal, me je oče nadrl, če sem zmešan, ampak moja trma je naredila svoje. Vsak večer sem jo kakšno leto šraufal, da sem se lahko potem čez dan vozil. Crknilo je praktično vse,kar lahko crkne na dyani,ampak naučil sem se jo pa šraufat. Sosedi so sicer govorili, da sem suženj avta, ampak le-ta mi je nekako zlezel pod kožo. Prve ne pozabiš nikoli.
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-05-17, 13:57   #3
superca13
Legenda Citroenarjev
 
superca13's Avatar
 
Pridružen: Jul 2009
Lokacija: Selnica ob Dravi
Prispevki: 2,177
Default

Ojoj. Moj prvi nakup citroena: kupil GS za 100 mark, šraufal celo zimo, nato poizkusna vožnja 2km in sem že stal pri taplavih. Odvzem tablic, ki so potekle že leta nazaj, foter me je skoraj zaklal, foter od kolega sopotnika tudi.
Prodal rjo in se skušal ne več spomnit na Citroena. Ni mi uspelo;)
Lp
superca13 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-05-17, 12:32   #4
Lovro
Neustavljivi
 
Lovro's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Vrhnika
Prispevki: 10,188
Default

Se mi zdi, da je enkrat že bila taka tema.
__________________
Lp. Lovro

Dosedanja vsakdanja citroenova vozila:
Citroen (Cimos) BX 16TRS Mk1; 1986 (1994-1996), Citroen BX 15RE Mk2; 1988 (2004-2005), Citroen Xantia 1.8i 16V VSX; 2000 (2005-2012), Citroen C5 III 2.0HDI Confort; 2009 (2011-2016)

Citroenovi starodobniki:
Citroen (Cimos) 2CV6; 1975 (1999-2009), Citroen DS19M; 1965 (2009-2015), Citroen ID20; 1971 (2016-2020), Citroen TA 11B; 1953 (2021...)
Lovro ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-05-17, 14:37   #5
zlomjo
Legenda Citroenarjev
 
zlomjo's Avatar
 
Pridružen: Jun 2011
Lokacija: Škofije
Prispevki: 2,376
Default

No, se že lepše počutim, ko vidim, da nisem edini. Moja zgodba je imela še par zanimivosti. Ko sem odštel denar, je bila prva stvar napolniti gorivo. Nato smo hoteli po novo preizkušnjo, ki se je v soboto pač ni dalo dobiti. Zato smo šli v Krško k mojemu stricu šoferju kamiona, da mi je dal napotek kako priti najlažje mimo policijskih zased domov. Predlagal mi je, da greva v nedeljo ob 14ih mimo Otočca, ker se takrat zamenja patrulja. In glej ga zlomka, ravno še mene so počakali. Prislužil sem si še sodnika za prekrške in odvzem prometne. Ker sem ves denar porabil za gorivo, nisva mogla niti z busom domov. Štopala sva pol ure brez uspeha, nato pa sva na bencinski ogovarjala voznike s KP tablicami. In dobila sva prevoz do Kopra z 2 urnim postankom. Valda nama na dolgem mostu ni nihče ustavil tisti 2 uri, tako da sva prišla pozno domov. Doma je oče godrnjal kaj se grem po cesti in je izsilil, da je šel sam po furgončka. Na poti domov se je skoraj zadušil v plinih v kabini in seveda tudi ni bil navdušen nad ostalim.
zlomjo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-05-17, 15:34   #6
žabec
Citroenar z dušo in srcem
 
žabec's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 759
Default

No jaz sem bil pri nakupu prvega Citroena AMI-ja bolj prebrisan. S sabo sem vzel enega švercerja. Svetoval mi je, da se postaviva na vhod avtomobilskega sejma v Ljubljani "Pod Lipco". Rekel je, da moraš avto izbrat preden pride na sejmišče in se lastnik razgleda po cenah. No res je pripeljal en zelo ohranjen AMI, takoj sem stopil do lastnika in mu rekel, če gremo na poskusno vožnjo. Takoj je pristal, kolega je pa že po stotih metrih rekel, če ga mislim kupiti potem naj vzamem tega. Lastnik je povedal ceno, ki je bila celo nižja kot pri ostalih ponudnikih, obenem pa je bil tako lastnik vesel, da ni plačal takse za sejmišče, da mi je pustil še Philipsov avtoradio. Nakup se je izkazal, kot zelo dober, saj sem AMI-ja potem vozil še deset let. Omagal je v zaključnih fazah gradnje hiše, kjer je igral vlogo glavnega transportnega sredstva.
__________________
Samo ena boginja je prava !
žabec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 08-05-17, 16:43   #7
Bishop
CITROENAR
 
Bishop's Avatar
 
Pridružen: Jan 2016
Lokacija: Vodice
Prispevki: 278
Default

Moj prvi citroen je bil pa malo novejši. Ax 1.1i Caban, letnik 1993, bele barve, 5 vrat. Kupil sem ga od prvega lastnika z 90000km, starega 3 leta, opravil velik servis, nove zavore... To je bil edini avto, s katerim nisem imel popolnoma nobenih izrednih stroškov. Prodal sem ga pri 170000km. Je bil pa avto za 4 člansko družinico, kufer na streho pa je šlo vse noter. Enkrat smo še celo ženino sestrico vlekl na morje, pa smo ravno tako prispeli bp. Je pa porabil, poln, s kufrom na strehi, gor, dol, 160km/h al pa samo 100km/h vedno okoli 6l. Še danes mi ga je žal.
__________________
I didn't do it! Lawyer fucked me!
Bishop ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-09-17, 22:10   #8
motofrik
Poučen Citroenar
 
motofrik's Avatar
 
Pridružen: Mar 2011
Lokacija: koroška
Prispevki: 80
Default

Moj prvi nakup Citroena... Hja, konec 1985, je sodelavec prodajal Amija 8 Super. 1974 letnik, cene ne vem (vsekakor pa več, kot stoenke podbnega letnika). Aja, bil je moj prvi avto, še brez izpita, ki sem ga naredil čez mesec dni. Dve leti sem ga imel, brez nekih vlaganj. Mogoče še zanimivost... v notranjosti sem položil itison, temno rdeče barve. Se vračam iz Avstrije, so se cariniku kar oči zasvetile, ko je videl na novo tapeciran pod. ''Postavite na stran''... Dobi izvijač in odvije pritrdilne letve in pogleda pod tapison -nič... Kako je pljuval, ko je šravfal nazaj... ''Pa saj sem rekel, da nimam kaj..'' mi je ušlo. Me je skoraj nagnal... ;) No, zdaj pa po 30 letih spet Citroen. Tokrat XP, polavtobus, kot je rekel bratranec....
motofrik ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 17-09-17, 23:49   #9
Tiki
Legenda Citroenarjev
 
Tiki's Avatar
 
Pridružen: May 2009
Lokacija: NM
Prispevki: 2,029
Default

Leta 2009 dobesedno zvlekel iz kopriv precej utrujenega Evasiona 2.0, takoj zamenjal sklopko, menjalnik, in še kup stvari... Ob neprestanem popravljanju in vlaganju ga vozil slabo leto, in nato obupal ter ga prodal po delih... Nato je sledil XM 2.1TD... Ja, očitno sem mazohist...
__________________
Evasion 2.0i 1995
XM turbo D12 1991
XM 2.0i Break Sanitet 1992
Xantia 1.8 16v SX 1998
ZX 1.4i Break 1997
Xantia 2.0i VSX 1994
XM 2.0 TCT 1996
Berlingo 1.6 16v 2001
"Wannabe Berlingo" 2.0 hdi 2004
Xsara 2.0Hdi Exclusive 2004
Citroen C4 1.6 16v SX 2006
XP 2.0HDI exclusive 2005
Tiki ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave > Sam svoj mojster ...

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Vključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Nakup Citroena C5 Tourer 1,6 HDI Osyris C5 MK III 30 14-01-14 18:36
Prvi nakup Xm-a riki80 Citroen XM 32 14-06-12 16:25
Nakup Citroena C5 coberkec C5 MK I 2 11-06-10 22:25
Moj prvi avto garac Blodnje in splošne razprave 58 10-12-09 14:03


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 03:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum