Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Visa in LNA

Citroen Visa in LNA Poceni Citroen - Visa in prvi PSA Citoren.

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 31-01-20, 20:01   #141
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,982
Default

Al pa obratno,.... ženo v prtljažnik

Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-02-20, 10:35   #142
A.T.K
CITROENAR
 
A.T.K's Avatar
 
Pridružen: Sep 2009
Lokacija: Kamnica
Prispevki: 281
Default

dobra je ta z ženo v ku eramu..ena mičkena cevkica, ki je natakjena na ohišje ključavnice ku erama, kot pri dijani tam rado teče.. se mi kava polila po tipkounici, pa ne delajo vse tipke ...bo treba nekaj naštudirat s totim volanom...
A.T.K ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-02-20, 18:51   #143
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Citat:
Poslano od Čojko Poglej Sporočilo
Al pa obratno,.... ženo v prtljažnik



So mi nekoč razlagali, kako najlažje ugotoviš, kdo te ima raje: pes ali žena. V poletni vročini za četrt ure oba zapreš v avtomobilski prtljažnik in pogledaš, kako bosta reagirala, ko ju spustiš ven...

Tega nisem poskusil, vendar predvidevam, da bi bil pes prijaznejši...

Mislim, da bo bolje, če sam zlezem noter.

Zadnji popravek od dbostjan : 01-02-20 at 19:03
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 01-02-20, 18:54   #144
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Citat:
Poslano od A.T.K Poglej Sporočilo
dobra je ta z ženo v ku eramu..ena mičkena cevkica, ki je natakjena na ohišje ključavnice ku erama, kot pri dijani tam rado teče.. se mi kava polila po tipkounici, pa ne delajo vse tipke ...bo treba nekaj naštudirat s totim volanom...
Hvala, bom preveril tudi to.
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-04-20, 00:11   #145
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

V zadnjih dneh imam malo več časa, pa se ob popoldnevih malo zapeljem z belo viso. Poskušal sem ugotoviti, zakaj po približno petnajstih kilometrih vožnje začne cukati in ugasne. Ob koncu zime sem zamenjal črpalko za gorivo, Z novo črpalko je bilo stanje opazno boljše, a je avto še vedno ugašal. Zamenjal sem tudi elektroniko za vžig, pa tudi ni pomagalo, zato sem vrnil nazaj originalno. Danes sem se po posvetu s kolegom lotil še povezav oz. konektorjev na žicah, ki povezujejo vžigalno tuljavo, razdelilec in elektroniko. Konektor na elektroniki je poln masti (kot bi avto včeraj prišel iz tovarne) in niti malo oksidiran. Drugi, manjši pa je imel masten samo en pin, druga dva pa suha. Malo sem ga očistil, namazal s Krown oljem in sestavil nazaj. Nato sem podrl še priključek na razdelilcu in ga prav tako namazal in spet sestavil. Snel in pošprical sem še vse faston čeveljčke in pregledal vse varovalke.
Proti večeru sem šel na testno vožnjo in prvič, odkar je avto registriran, sem prevozil več kot sedemdeset kilometrov, pa ni niti malo pocukal, motor je tekel povsem gladko. Bom videl, kako bo naprej, mogoče je bil vzrok težav samo slab stik...
Potrebuje pa ta avto temeljito pranje, ko končam z delom v kleti, bom vzel v roke gobo in šampon...
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-04-20, 07:59   #146
andraž
Neustavljivi
 
andraž's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 6,720
Default

Upam, da si za vedno rešil težavo. Ker taka zadeva ti požre živce, nič konkretno narobe, pa vseeno ne dela kot mora.
andraž ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 18-04-20, 11:01   #147
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Ja, res je. Tudi jaz upam, da ne bom več med vožnjo razmišljal, kdaj bom moral zaviti s ceste. Skoraj eno leto se ukvarjam s to težavo. Zamenjal sem vse v zvezi z bencinom, črpalko so mi izdelali v Dolenjskih Toplicah, ker je bila prototip, so mi kasneje poslali še eno, izboljšano... Tudi v zvezi z iskro je vse novo, od svečk, kablov, vžigalne tuljave...
Sem pa imel podobne težave pred dolgimi leti tudi z modro viso. Ta enkrat ali dvakrat letno ni hotela vžgati, ponavadi takrat, ko je žena hotela kam iti, mene pa ni bilo doma, ali pa je morala peš priti iz službe... Jaz sem samo malo pobrskal po žicah, z ročajem izvijača potrkal po vžigalni tuljavi in razdelilni kapi, pa je bilo za pol leta mir. Na servisu so rekli, da se ne morejo s tem ukvarjati, da bi bilo zame predrago. Ko mi je bilo enkrat dovolj teh težav, sem zamenjal vse priključke na žicah, ki povezujejo vžigalno tuljavo, s spajkalnikom pogrel oba vijaka na vžigalni tuljavi, razklenil in pošprical konektorje. Od takrat je minilo že skoraj petnajst let, a se napaka ni več ponovila. Je pa to dalj časa motilo tudi prvega lastnika, mi je povedal, ko sem avto kupoval.
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 27-04-20, 08:36   #148
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Težava se je ponovno pojavila. Če je zunaj hladneje, je manj težav. Bo treba iskati dalje....
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 27-04-20, 09:40   #149
andraž
Neustavljivi
 
andraž's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 6,720
Default

Kaj pa dovod goriva?
andraž ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 27-04-20, 22:20   #150
dbostjan
Citroenar z dušo in srcem
 
dbostjan's Avatar
 
Pridružen: Oct 2010
Lokacija: Murska Sobota
Prispevki: 460
Default

Bi znalo biti, čeprav je vse v zvezi z gorivom novo, vplinjač pa obnovljen. Edino, kar mi je ostalo za preveriti, je senzor za impulz vžiga. Dogovorjen sem za redni servis, pa bo mojster še enkrat preveril nastavitev vplinjača in vse ostalo.
dbostjan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen Visa in LNA

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Visa - posebne serije Gox Citroen Visa in LNA 62 04-09-16 00:01
1983 Visa II Super E mlubej Citroen Visa in LNA 54 08-01-13 14:16
Super 95 ali OMV 100? M_M C4 - MK I 35 07-09-10 01:32
Visa super e bizi Citroen Visa in LNA 3 27-11-08 12:53
Citroenov časovni trak Gox Zgodovina 12 16-07-08 12:23


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 21:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum