Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Novejši dostavniki

Notices

Novejši dostavniki Jumpy & Jumper

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 19-12-21, 12:05   #11
antasi
Neustavljivi
 
antasi's Avatar
 
Pridružen: Oct 2011
Lokacija: celje
Prispevki: 3,529
Default

saj jih moraš malo tudi razumet. kaj bodo šli razdirat staro mašino, da bodo ugotovili, da je min. 3500eur stroška, ki jih stranka ne bo pripravljena plačati. kaj so potem naredili-nič oziroma minus. Tako je pač danes na uradnih servisih. Potreboval boš enega privat mehanika, ki šraufa pod kozolcem in ta se bo posvetil tvojemu motorju, bo potem naročil original kopije s popustom itd. tako je pač danes, da se skoraj nič več ne splača. je pa žalostno, da se to dogaja 5 let starim avtom..
__________________
Send from ZX Spectrum 8bit 16kB
antasi ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-12-21, 12:16   #12
jusko000
Svež Citroenar
 
jusko000's Avatar
 
Pridružen: Dec 2021
Lokacija: Mb
Prispevki: 6
Default

To je službeno vozilo, ni moje osebno, in mi pač moremo servisirat na uradnem servisu, ali pa vsaj pri nekom ki lahko izda račun, brez tega negre.. Ampak fora je, da uradni servis bi najraje samo neki na brzino naredu, ne vzamejo si časa, pa dejansko sploh pogledajo zakaj se gre :D Njihov komentar je, da so že imeli take primere, in da je rešitev bila samo menjava motorja :D To je pač najlažje.. Noben tukej sploh ni omenju turbine niti nič, kar mi je ze vec ljudi omenlo, da bi lahko tam olje uhajalo, glede na to da je motor suh... Tak da nevem kaj bi naredu človek :) Je pa treba zadevo čimprej sanirat, ker zdej se kombi vozi, lučka sveti, poleg pa stalno opozorilo pač na napako ADBLUE sistema... nevem sicer zakaj za adblue sistem meče napako, rekli so da naj bi bilo s filtrom FAP...
Kak dolgo se to lahko tak vozi? Avto bi dali na popravilo po drugem tednu, ker takrat 10 dni nebo v uporabi..
jusko000 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-12-21, 13:10   #13
Čojko
Neustavljivi
 
Čojko's Avatar
 
Pridružen: Jul 2007
Lokacija: vidim Slavnik
Prispevki: 5,984
Default

Poišči drugo mnenje. Jerovšek velja za najboljšega v SLO. Pa še kakšen drugi je zelo dober.
Saj lahko tudi pristaneš na plačilo stroškov diagnostike.

Zadnji popravek od Čojko : 19-12-21 at 13:13
Čojko ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-12-21, 13:21   #14
jusko000
Svež Citroenar
 
jusko000's Avatar
 
Pridružen: Dec 2021
Lokacija: Mb
Prispevki: 6
Default

Sem pisal Jerovšku na mail, če lahko vprašanje predajo servisu, pa me pokličejo.. js upam da bojo kej odgovoril :) Fora je da smo mi iz okolice Mb... težko je peljat do Lj... lažje je kaj v bližini :) Ampak bomo vidli kaj bojo oni odgovoril..
jusko000 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-12-21, 14:06   #15
zlikovski
Neustavljivi
 
zlikovski's Avatar
 
Pridružen: Nov 2008
Lokacija: M.Sobota
Prispevki: 3,945
Default

Če jim ni do dela, menjaj servis, olje in filtre ter gume zna vsak menjat (to vsi radi delajo si lepo nabijajo €). Ali pa kot je že bilo omenjeno kak kozolčar se tudi najde ki je vredu.
zlikovski ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 19-12-21, 14:27   #16
Sebek
Poučen Citroenar
 
Sebek's Avatar
 
Pridružen: Jan 2016
Lokacija: Slovenska Bistrica
Prispevki: 143
Default

Postavljanje diagnostike pri tem je zelo nehvaležno delo. Lahko malo pušča na turbini, nekaj na tesnilih ventilov (teflonih), kak batni obroček še. Vse skupaj pa je rezultat, da zmanjka 1 liter olja. Po popravilu turbine bi mogoče bilo malo bolje, za kak deci ali dva manjša poraba olja ni pa nujno.
V motor se ne vidi, edino z merjenjem kompresije se lahko postavi kakšna diagnoza, pa še to pod pogojem, da je na kakšnem cilindru odstopanje. Če se pa gre razstavljanje motorja, je pa tako ali tako potrebno menjat vsaj vsa tesnila na glavi-> tudi teflone, tesnilo karterja če se vzame bate ven. V tem primeru bi jaz zamenjal tudi batne obročke. K temu je potrebno prišteti še kar nekaj ur dela. Ne vem kake so norme za to delo na tem avtu, ampak kakšne tri dni je verjetno spodnja meja. Ko se to vse skupaj potegne je verjetno res najboljša varianta menjava motorja. Na to dobiš pa še garancijo. Avto verjetno tako nima več garancije.

Dpf je pa tudi zamašen in tako potreben čiščenja ali celo menjave.

Poizkusite na servisu, kjer se je avto nabavil če ga in za koliko ga vzamejo v račun, vi pa kupite novega. Tako boste imeli nov avto, brez izpada dohodka ob popravilu starega.
Sebek ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 04-01-22, 21:12   #17
cips
Svež Citroenar
 
cips's Avatar
 
Pridružen: Dec 2021
Lokacija: Slovenija
Prispevki: 1
Default

Citat:
Poslano od jusko000 Poglej Sporočilo
Sem pisal Jerovšku na mail, če lahko vprašanje predajo servisu, pa me pokličejo.. js upam da bojo kej odgovoril :) Fora je da smo mi iz okolice Mb... težko je peljat do Lj... lažje je kaj v bližini :) Ampak bomo vidli kaj bojo oni odgovoril..
Pozdravljeni, vam je uspelo kaj rešiti? Pri nas je podobna težava, samo da je avto Jumpy letnik 2016. Od 160000 km so se začele težave sedaj pa požre olja skoraj pol litra na 100 km. Motor se je odprl, menjani obročki, menjana bila turbina, ne najdejo kaj bi bilo narobe... Če se boste lotili popravila predlagam serviserja, ki mu zaupate, pa naj naredi vse od začetka do konca kakor je treba, drugače bo podobna težava kot pri nas.

Lep pozdrav!
cips ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Novejši dostavniki

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Citroeni in "črna kronika" garac Citroen v prometu 954 08-04-23 20:40
Citroen Jumper L4 H3 2.0 2017 c5 exclusive Novejši dostavniki 35 05-11-18 20:09
Vozni park 1992-2005 rsm23 Citroen in mediji 30 28-09-15 09:32
Novi Jumper garac Novejši dostavniki 28 19-07-15 21:10
Sejem oldtimerjev ter športnih vozil Graz Xandrej Avtosaloni in prireditve 22 27-03-11 21:34


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 02:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2024- Citroen Forum