Vrni se   Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Novejši dostavniki > Citroen Nemo

Citroen Nemo mali velikan za velike podvige Nemo

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 18-06-08, 17:48   #1
Etedoron
Poučen Citroenar
 
Etedoron's Avatar
 
Pridružen: Jun 2008
Lokacija: GRN
Prispevki: 212
Default Nemo - hiter avtotest

Takoj, ko je prišel, sem se šel peljat.

Res, da je od tega že nekaj mescev, ampak se mi
a: ni zdelo vredno pisat
b: nisem bil na tem forumu in nisem imel KJE napisat.

No, zdaj pa bom.

Motiv: Nemo kot furgon C3?
Kot EKSTREMNO zadovoljna stranka s C3 vedno s kotičkom očesa spremljam, če bo Citroën izpljunil karavansko verzijo.

In se pojavi Nemo. Si rečem: to bi bilo nekaj! Enega takega z 1.1 motorjem bi bilo fajn imet.

Pa smo šli testirat furgončka.

Prvi vtis: ker smo testirali dostavnika ("Multispace" verzije še en čas ne bo), je bil prvi vtis slab: cheap finiš notranjosti. Mali Turek je celo bolj bedno zdizajniran notri kot kak kangoo. Kamion pač. OK; ni panike.

Gremo se peljat.
Prvo kot prvo, 1,4 motorji. Z 1,4 drugega kot slabih izkušenj nimam: čeprav ima 1,1 motor celih 15 konj manj kot 1,4, ima večji od obeh tako dolg menjalnik, da bi potreboval vsaj še 20 konj, da bi lahko normalno peljal. Z 1,4 ne moreš peljati 50 v četrti. VELIK minus, ko ti po mestu avto žre 7 ali več litrov. Z 1,4 daš v peto lahko šele pri 90, do tja pa se mučiš v četrti. In nenazadnje: peto prestavo ima 1,4 tako dolgo, da recimo s C3 1,4 ni potegnila pri začetnih 120 v vrhniški klanec in se je mučila z 90 v četrti pri porabi 18 litrov(!!!), medtem ko C3 z 1,1 motorjem pomalica taisti klanec s 120 v peti s porabo 7,5. Skratka: 1,4 je največja napaka PSA koncerna odkar ta svet stoji. Vprašajte se, zakaj ni praktično nobenega C3 1,1 v malih oglasih, 1,4 jih je pa milijon. Ker 1,1 pije 5,5 tam, kjer 1,4 pije vsaj 7,5.

SKRATKA: ta Nemo je imel 1,4. Pa si rečem, okej, saj je HDI, so pa valjda kaj spremenili. Isti K. Grem skozi vasico, v tretji kašljam 50, ni govora o četrti prestavi. Še 50 je problem. Porabometer vztrajno sili čez 5,5, torej tudi prihranek na račun HDI-ja ni kaj prida. Glede na to, da so mali dostavniki v glavnem namenjeni za mestno vožnjo, je ta izbira motorja pri Citroënu še večja napaka, kot sam motor.

Kmalu se obrneva nazaj proti Kranju (aja, sposodila sva si ga v Avtohiši Kranj), ker je vožnja neprijetna. Avto odskakuje na vsakem malem kamenjčku, težko ga je vodit, hrbet me že boli. Če bi sa sedež dali klopco iz parka, ne bi bilo veliko razlike. Zavijeva na staro cesto Medvode-Kranj, na beton. TADADADADADADA odskakujeva kot kimpež. Od 20 km testne vožnje sem bil bolj zje*an kot od cele jadranske magistrale.

Ocena udobja:
neprimerljiva kanta. Pozneje mi je nek prodajalec povedal, da se v tem avtu ne moreš udobno peljat, če ni notri vsaj 400 kil tovora, ker je vzmetenje pretrdo. Recimo, da je pretiraval, ampak brez štirih vreč cementa pa res ne.

Ugodnost nakupa:
Mi reče prodajalec: daj, raje si kupi Picassa. Je ravno v akciji in stane celo manj. No ja, če bi res hotel C3 furgona, bi si kupil Toyoto Yaris Verso. Pa nek drug prodajalec: "To je brezvezen avto." Toliko o tem.

Je torej Nemo furgon C3?
Tega niti v slabem vicu ne bi hotel več slišat. To je kot da bi se vsedel v Dacio Logan in si rekel, da je Renault Laguna.

Pa brez zamere. Odmislite, da ima ta avto v znački Citroën in si zamislite, da je Fiat. A bi vam sploh še bil všeč?
Etedoron ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Aktualni Citroeni > Novejši dostavniki > Citroen Nemo

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Avtosaloni 2008 Gox Avtosaloni in prireditve 57 04-04-16 22:49
Nemo Styling ModelJT Citroen Nemo 2 14-02-12 18:01
Mali dostavnik PSA-Fiat - Nemo, Bipper, Fiorino garac Citroen Nemo 105 08-03-11 15:39
Nemo na strehi CitroX Citroen Nemo 7 23-06-10 00:06
Ženevski avtosalon garac Avtosaloni in prireditve 9 19-03-08 21:34


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum