Vrni se   Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen XM

Citroen XM Citroenov ponos v 90-ih letih XM

Odgovori

Orodja Tem Način Prikaza
Staro 01-02-07, 20:57   #1
gigo
Hydrojunki Moderator

gigo's Avatar

Prispevki: 3,045
Default Xm V Delavnici

No ker sem danes bil v LJ in ker sem imel nekaj ur na razpolago sem se odpeljav v Grosuplje do Tonya, da mi malce pogleda kratke luči (ki mi ne svetijo že več kot teden dni). S sabo sem mel en kup sprintane dokumentacije o el.napeljavi moje Beštje (v bistvu sm se hotu bahat da imam ogromno pojma o xm-im), da mu olajšam delo. No morm še enkrat pohvat tonya ;) in njegovo profesionalno delo nekam je zaviv z roko pod podstavek od relejev (nekaj je počilo) vrgu na plano star rele in z novim zamenjal ter mi ukazal naj še enkrat prižgem luči in luči so nazaj svetile.
Attached Images
File Type: jpg rele za kratke luči.jpg (68.3 KB, 125 pogledov)
File Type: jpg rele 3.jpg (83.4 KB, 136 pogledov)
gigo ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 25-02-07, 15:42   #2
gigo
Hydrojunki Moderator

gigo's Avatar

No zdej mam eno nevšečnost na moji bežtji. Daljinsko centralno zaklepanje ima občasne IR "izpade". Od časa do časa moraš tudi po 3x pritisnit na gumb daljinca (pa bit čisto zraven šipe), da reciver sploh povoha ?arek. Sm vidu, da so te sistemi zelo poceni na bolhi cca 50 emrov sam me skrbi glede montaže, ker ma xm računalnik skori za vsako stvar in centralno zaklepanje ni izjema. računalnik, ki to uravnava se nahaja pod sredinskim naslonjalom sprednjih sedežev. Ma kdo kaka priporočila? Je ?e kdo stavu v xm-a?

Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way. Christopher Hitchens
Staro 25-02-07, 15:53   #3
Gox
Gox

Gox's Avatar

Prispevki: 8,692

Kako to neoriginalno daljinsko spravit v Xm-a ne bi vedu, sem pa to dal na mojega AX-a. (http://citroenar.eu/showthread.php?t=12)

Ax, sicer ni imel daljinskega od prej, ampak samo centralno zaklepanje. tako da v bistvu je bilo potrebno samo dve ?ici priklopit na ?ice ki gredo do enega motor?ka od zaklepanja. (tiste dve ?ici ko dajo signal enoti centralnega zaklepanja, medtem ko obrne? ključ v ključavnici.)

mogoče pa bi tudi tebi delovalo tako, da pa? IR enoto ignorirač, pa ta novo enoto kar priklopi? na en motorček ...

A ve? koliko ?ic imaš na motor?ku v prednjih vratih? (Ax ima pet ?ic, dva konektorja, en na dve ?ice en na tri)

LP
Goran
Gox ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 28-03-07, 15:55   #4
gigo
Hydrojunki Moderator

gigo's Avatar

No daljinsko centralno zaklepanje je montirano sam žal ne SPAL. Razlog je bil po besedah električarja nekompatibilnost kaj točno ta beseda zajema ?e zdaj nevem kljub nekim el.teh.obrazložitvam. Morali smo montiratien drug sistem znamke Meta Systems. Stvar je precej enostavna in gumb, ki odpira in zapira sistem zaklepanja, ?arek prime na cca 20m in to je vse aja cena pa je bla 80 emrov z monta?o.
Attached Images
File Type: jpg daljinsko centralno.jpg (11.4 KB, 78 pogledov)
File Type: jpg daljinsko centralno2.jpg (14.8 KB, 92 pogledov)

Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way. Christopher Hitchens
Staro 28-03-07, 17:38   #5
LuCit
Poučen Citroenar

LuCit's Avatar

Prispevki: 190

Kje si nabavil in kje so ti montirali, ker ga tudi meni serje, moram čist zravn šipe pridt da ga odpre.
LuCit ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 28-03-07, 17:47   #6
gigo
Hydrojunki Moderator

gigo's Avatar

Citat:
Poslano od LuCit Poglej Sporočilo
Kje si nabavil in kje so ti montirali, ker ga tudi meni serje, moram čist zravn šipe pridt da ga odpre.
Jst sm ?ou montirat k temu:

http://www.avtoelektronika.i.am/

imaš pa na tvojem koncu ?e tega:

http://www.avtoelektrika-novak.si/main.html

in tega:
http://www.avtoelektrika-slibar.si/

Staro 22-08-09, 00:06   #7
feniXM
Svež Citroenar

feniXM's Avatar

Prispevki: 17

sam sem v 19let star avto dal daljinca univerzalca, ki mi še pomežikne 2x, roba stane 43 eur z dvema daljincema v kompletu, ki sta na videz nemška, vgradnja me je prišla 50 eur pri zalaznik na viču, ker majo 30 eur uro... Aja tamso mi tud naštimal vžiganje na gumb, tkko da ključ z daljincem imam sedaj skoz za pasom, ne rabim ga ven povlečt... razen če kjera fejst štopa, hehehehe
feniXM ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 07-09-09, 18:05   #8
Veloce
Citroenar z dušo in srcem

Veloce's Avatar

Prispevki: 651

Da še jaz vprašam par stvari. Ko avto prižgem mrzel, se ta lepo dvigne zadaj, ko se pa dviga spredaj, je slišati rahlo "čivkanje" oz enkrat rahlo zacvili.

Potem zacvili še enkrat dvakrat, potem pa nič več. Kaj bi bilo to?

Pa še to. A je v ročnih menjalnikih potrebno kaj menjavati olje? Se mi zdi, kakor da bi bilo pri nizkih hitrostih rahlo slišati menjalnik. Ali je to kaj drugega. podoben zvok zvoku, ko greš v rikverc.
Staro 29-03-07, 22:33   #9
gigo
Hydrojunki Moderator

gigo's Avatar

Citat:
Poslano od garac Poglej Sporočilo
ej, gigo saj vem zakaj ti je žal, da ni spal, ker nimaš kluča ala passat
Ma točno to! Danes pa sem si ga sploh takega ključa zašelu ker sem bil v Kopru in sem šel zajebavat prodajalca v Porshe Koper ta pa mi je ponudu testno vožnjo s pasatom do Kozine in morm res priznat da je vw eno odlično jajce! V sedeže sm se glih kar spe?tal kar pa je najhujše je to, da sem sedel točno tako kot, da bi sedel na leseni kišti od moje staremame, ki pa je bila povrh ?e tapecirana.

Zdej sm čist zapalen za WV + thule in sem zmagovalec.

Staro 30-03-07, 00:13   #10
rok.si
CITROENAR

rok.si's Avatar

Prispevki: 390

Haha, gigo, ?e bi se namesto z XMom na test Passata pripeljal s staro škodo Octavio... bi se ti passatovi sedeži zdeli kot kraljevski fotelji. Sploh v kombinaciji z, hmm, ?vrstim podvozjem, ki ti z nežnostjo sumo borca masira hrbtenico.
rok.si ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

Citroen Forum > Starejši Citroeni > Citroeni - X - > Citroen XM

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno