Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Citroen AMI Ami 6 & Ami 8

Odgovori
 
Orodja Tem Način Prikaza
Staro 21-11-12, 11:14   #1
ianm
Svež Citroenar
 
ianm's Avatar
 
Pridružen: Nov 2012
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 17
Default AMI 6 nakup

Ima mogoče kdo podatke kje ugodno in dobro ohranjenega Amija 6 kupiti? Je kdo z izkušnjami, nasveti?? Imel sem že amija 8 in spačka, ampak sta žal že pokojna, mašini pa verjetno še vedno delata... Hvala za pomoč, lp vsem

Trenutno iščem garažo (eno imam ampak je not Punto Grande, R 5 (stara 22 let stoji zunaj) za Amija pa nujno rabim plac....ker drugače bo kup rje in poškodovan) Kjer živim so garaže ful drage cca. 8000 E najcenejša, najem pa kar cez 60-70 EUR, kriza, kdor išče ta najde!!!

Na CFS ne morem, sem se prijavil pa nič. Sem pa na Srbija auto našel enega, vojaško rjava za 5000 EUR, a kdo pozna tipa, ki ima oglas?? Z nakupom amija 8 bi imel dosti manj iskanja in tudi cenejši so, saj naslednji bo pa še 8-ka, 200%

Zadnji popravek od ianm : 23-11-12 at 11:15
ianm ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 11:37   #2
Zeko124
Neustavljivi
 
Zeko124's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: Stična
Prispevki: 3,122
Default

V Sloveniji jih je ostalo zelo malo... Iščeš Break ali Berline (torej karavan ali limuzina)?
Verjetno se je najbolje obrnit na tujino, kjer je izbira večja, kaj več ti bodo pa mojstri povedali.

Srečno z iskanjem!
__________________
"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën !!

www.keramika-genorio.si
Zeko124 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 11:58   #3
ianm
Svež Citroenar
 
ianm's Avatar
 
Pridružen: Nov 2012
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 17
Default Hvala za info

Ja nisem se še odločil katero obliko bi, težava je tem, da moraš za citroena obvezno imeti garažo. Jo imam ampak je v njen nov avto. Pri obeh citroenih (ami in spaček) me je izdal pleh. Nihče jih ni hotel švasat, pa če si mlad in brez denarja..... veliko sem popravljal sam. V tujini jih je kar nekaj, predvsem v Nečiji in v Franciji pa na Nizozemskem. Vesel bi bil kakršnega koli namiga na kaj bom pri nkupi še posebej pozoren; šibke točke. Modeli sem videl so 4 in 4 variante motorjev.
ianm ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 12:53   #4
garac
VRTNAR
 
garac's Avatar
 
Pridružen: Jan 2007
Lokacija: gorenjska 4 ever
Prispevki: 21,698
Default

mislim, da si že sam odgovoril, za solidneje ohranjen ami6 bo treba v tujino.
Če bi imel ami 8, pa mislim, da se en solidno ohranjen prodaja v klubskem glasilu Spak.
pa dobrodošel na forumu
__________________

http://www.izposodiorodje.si/
garac ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 13:27   #5
janez
Banned
 
janez's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: SK
Prispevki: 4,443
Default

Zdravo in dobrodošel na forum.

Pri nas kolkr vem je z šesticami bolj slaba ponudba. Kar jih je jih imamo pa jih ne damo... jih čuvamo :) Na tem oglasniku v Franciji si lahko pogledaš ponudbo AMIjev ...
http://www.leboncoin.fr/voitures/off...=citroen+ami+6

Pleh in mehanika pa dandanes ni več problem ... pokliči me ali pa samo poglej kaj delam na www.2cvkeza.com

lp Keža

Zadnji popravek od janez : 21-11-12 at 13:29
janez ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 13:44   #6
janez
Banned
 
janez's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: SK
Prispevki: 4,443
Default

Šibke točke...

Star model motorja in menjalnika M4 od letnika 61 - 66. Bolje vzet od letnika 67 - 69 z novim tipom motorja in menjalnika. Mehanski deli za starejše letnike so dražji. Novejše letnike lahko kombiniraš z mehanskimi deli od spačka do 90 letnik.

Rja... če se le da vzameš avto, ki še ni bil popravljan - flikan. Je lažje obnovit nedotaknjeno karoserijo.

Vrata, blatniki, haube... da je v čimboljšem stanju, ker so ti deli zelo dragi... npr. zadnji blatnik AMI6 - 400 eur

Cenovno obnova ami 8 in ami 6 ni neke razlike. Tak , da če ravno hočeš potem greš v nakup šestice... jih je manj in bolj "zanimiv" avto za starodobniške scene.
janez ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 14:42   #7
Zeko124
Neustavljivi
 
Zeko124's Avatar
 
Pridružen: Dec 2008
Lokacija: Stična
Prispevki: 3,122
Default

... pa še to. najbolje je, da se v štartu odločiš, ali bi avto rad obnavljal ali pa samo vozil in vzdrževal. Vrednost obnove v končni fazi presega vrednost avta, v kolikor nimaš volje in časa za obnovo, je mogoče bolje kupit res dober primerek. Nekaj o obnovah je napisano na forumu, pa lahko malo pregledaš.
__________________
"In tistega lepega popoldneva sem si prisegel, da bo Ami moj prvi avto"...Citroën !!

www.keramika-genorio.si
Zeko124 ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 19:19   #8
ianm
Svež Citroenar
 
ianm's Avatar
 
Pridružen: Nov 2012
Lokacija: Ljubljana
Prispevki: 17
Default super info

Hvala vsem, ki ste mi tako hitro pisali. Zdaj vem kaj naj iscem in na kaj naj bom pozoren. Prva stvar, garaza ali kaj podobnega, da ne bo zunaj. Obnavljanje me veseli, predvsem manjse stvari, raje pa vzdrzujem in jasno vozim. Francoz mi ne delujejo kot dobrivzdrzevalci avtov, lahko me pa presenetijo. V Nemciji on na Nizozemskrm imajo pa res dobre in jasno so tudi cene hude. Ce kdorami ami 6 za rez. dele ali obnovo, je en v Nemciji zaleten, zelen za 999 evtov, pa se da ceno se znizat, lp
ianm ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 19:56   #9
janez
Banned
 
janez's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: SK
Prispevki: 4,443
Default

Kakorkoli... Če boš šel v nakup kam v tujino se pripravi tudi na to možnost, da avto ne bo takšen v živo kot ga prodajajo v oglasu. Se je že dostikrat zgodilo, da je človk potem pač kupil slab avto, ker je bilo brezveze nazaj vozit prazno prikolico.

Tisti nemški ami pa ... Jaz ne bi jemal razbitino. Raje zrostanega pa kolkrtolk celega vzamem.

Če pa te bo kaj pot vodila mimo Slovenskih Konjic pa se oglasi pri meni v delavnici in ti v živo pokažem na moji šestici kje pa kaj gledat pa kje so švoh točke. Je delno razstavljena in "taman" za učenje... :)

Imaš pa tule na forumu še malo za pogledat... http://www.citroenar.eu/showthread.php?t=3707 ... Ami je bil praktično od prve lastnice, izredno malo prevoženih kilometrov in od nekje leta 1990 parkiran - ni bil vožen. Pa poglej kakšna obnova podvozja in karoserije pade tudi če je dobro ohranjen Ami.

lp
janez ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Staro 21-11-12, 20:24   #10
Deda
Poučen Citroenar
 
Deda's Avatar
 
Pridružen: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Prispevki: 65
Default

Ima ti Alan kod nas u ZG,jednog lani sređenog,berlinu,on sve prodaje,pa možemo vidjeti.Inaće ti je predstavljen na CFS.
Deda ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
Odgovori

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Zaznamek


Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
Ami 6 1961-1969 garac Citroen AMI 45 16-01-21 08:48
TOMOS AMI 8 1971 janez Citroen AMI 18 12-01-12 17:30
Citroën obletnice 2011 garac Citroen in mediji 10 19-08-11 13:35
Štetje Ami SLO Zeko124 Citroen AMI 21 31-12-09 14:07
Nakup Ami 8 CosMix Citroen AMI 6 20-06-09 19:00


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 00:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum