Vrni se   Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Citroen AMI Ami 6 & Ami 8

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 26-04-19, 11:46   #1
žabec
Citroenar z dušo in srcem
 
žabec's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Gorenjska
Prispevki: 759
Default Ropotuljica

14 dni nazaj smo k hiši pripeljali še 2CV makino. Gre za AMI 8 letnik 1971 iz Tomosa. Oglas sem videl na netu, pa sem se odpeljal, da ga pogledam. Takoj potem ko sem se po tridesetih letih vsedel za volan in vžgal mašino, me je spreletelo, kako to ropota, seveda z nasmehom do ušes. Od tu ime Ropotuljica, če se vsedeš iz C5-ke v 2CV je zvok v kabini res čisto nekaj drugega. No od tega trenutka najprej sem bil že pečen. Amija so sicer imeli v rokah špenglarji in knaufarji, vendar motorni del deluje zelo v redu, kar se je pokazalo pri vožnji domov čez Črnokalski klanec. Je kar dobro vlekel gor 60km/h, toliko kot moj Ami pred več kot 30-timi leti. Na poti domov sem bil kar prijetno presenečen, kako radi imajo ljudje te stare Citroene. V Senožečah je velika skupina deklet tako mahala, da sem skoraj ustavil. Pri razdrtem je tudi družina, ki je obdelovala vrt veselo pomahala. V Šentvidu pri Ljubljani se je pa mlad par ustavil in kazal za mano navzgor obrnjen palec. Ko se pripeljeva s sinom domov, mi je rekel, da šele sedaj vidi kateri avto zares zažiga, njega, ki se je peljal v C5-ki za mano sploh nihče ni opazil. Amija sem doma shranil na suh prostor, kjer bo počakal na vzdrževalna dela in kasneje obnovo. Priložene slike so malce slabe, ker je deževalo, pa nisem opazil, da je leča zarošena, bom ob priložnosti dodal še boljše.
Attached Images
File Type: jpg AMI-doma-1.jpg (132.9 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg AMI-doma-2.jpg (147.1 KB, 0 pogledov)
__________________
Samo ena boginja je prava !
žabec ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Starodobniki > Citroen AMI

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum