Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 27-01-20, 22:38   #1
Dr. MadMan
Odvisni Citroenar
 
Dr. MadMan's Avatar
 
Pridružen: Mar 2007
Lokacija: Turjak
Prispevki: 1,423
Default Kako sem po 20 letih hidravlike pristal na Škodi

OPOZORILO: Ta post ni namenjen širjenju nestrpnosti ali podžiganju za ali proti debat na forumu.

Skratka opisal bom izkušnjo moje zadnjice, ko je po 20 letih vožnje v hidravličarju prestopila prag izven Citroenovih salonov. Pisalo se je leto 2018 nekje sredi vročega avgusta, ko sva se z mojo drago počasi začela pogovarjati o naslednjem avtomobilu. Predpostavke so bile naslednje:
- 4x4 pogon (ne iz kaprica ampak zaradi nuje)
- bencinski pogon (Osebne preferenca do bencinskih hlapov)
- 7 sedežev (ja dejansko jih občasno potrebujem)
Pa sva naredila seznam kandidatov na njem so se znašli P5008, Volvo X90, Tiguan Allspace, Škoda Kodiaq, Land Rover Discovery Sport. Po prvem krogu sta zaradi cene odpadla Volvo in Disko. Po prebiranju katalogov in informiranju je odletel še Tiguan saj za nižjo ceno dobiš pri Škodi več. Torej ostala sta P5008 in Kodiaq.
Potem sva šla do salona na Viču kjer nama je ignorantski prodajalec po 20 minutnem smukanju okoli avta komajda od sebe dal cenik in okviren predračun za leasing za konfguracijo, ki sem si jo naklikal v konfiguratorju. O kakšni testni vožnji sploh ni bilo debate. Skratka vse skupaj je izpadlo malce čudno s strani prodajalca. Naj tukaj povem da mi je P5008 oblikovno super ampak cena in kaj za to dobiš...
Naslednja postaja je bila Škoda salon na Verovškovi. Malce smukanja okrog razstavljenega Kodiaqa par besed in potem testna vožnja. DCC je ključna beseda! Osebno nisem verjel, da se lahko drugje kot v Citroenu s hidravliko peljem tako udobno. Res! Sedeži so sicer bolj čvrsti od foteljev v C5 ampak vožnja uff res C5 hidravlika je bolj trda kot tole kar ima DCC na comfort nastavitvi. S tem, da lahko se igraš z nastavitvami tako podvozja, motorja, volana in še kaj. O prostoru raje ne bom izgubljal besed. Ko sem si jaz nastavil sedež zase imaj mularija zadaj še toliko prostora da lahko z iztegnjenimi nogami brca do vrha sedeža. Iz salona sva odkorakala odprtih ust.
In potem se je začela debata doma in kalkulacije toliko časa, da je Citroen Slovenija napovedal prihod C5 Aircrossa na slovenski trg. Po debatiranju in prepričevanju s strani moje drage sem se vseeno pustil prepričati, da bi raje vzela C5 Aircross. Veselo sva šla klikat konfiguracijo in nakliakal sprejemljivih 35.000 EUR za tisto kar sem hotel imeti. Sicer ni pravi 4x4 pa nima 7 sedežev ampak je pa cenej od Škodine konfiguracije za 15.000 EUR to pa ni kar tako.
No pa sva šla potem v salon pri Jerovšku, kjer mi je g. Andrej našel luknjo, da sem dobil testni avto za 2 uri, kar mi je popolnoma zadostovalo, da sem ga testiral z vožnjo po povsem enaki trasi kot sva se peljala s Kodiaqom (Se oproščam na tem mestu, da je prišel avto nazaj umazan trasa je potekala tudi po kolovozu, ki je skoraj dnevno na sporedu). Torej po dveh urah druženja po asfaltu in gramozu sva na veliko razočaranje odšla domov z dolgim nosom. Sedeži C5 Aircrossa so res super udobni in res tukaj je na mestu pohvala foteljem. Ampak podvozje in pa prostor v kabini je pa razočaranje. Morda sem preveč pričakoval od novega podvozja ker so ga novinarji in marketing toliko opevali ampak DCC se pelje veliko bolj udobno.
Tako se sedaj že pol leta vozim s Škodo in lahko povem, da tudi po 1200 km vožnje v kosu ni nobenih težav s sedenjem in udobjem.
Upam, da se bodo pri PSA/Citroenu spametevali in vrnili hidravliko vsaj kot opcijo pri C5 ali pobožne želje pri C6. Morda pa vsaj pri kakem DS, če že nosijo oznako boginje okrog. Če pa koga od forumašev zanima preizkusiti DCC na lastni zadnjici, ga z veseljem zapeljem na krog ali dva čez kak kucelj ali dva.
__________________
Dr. Navigator

Kreativne IT rešitve
https://www.greit.si

Svetujemo in pomagamo v arhitekturi
https://www.archistudio.si
Dr. MadMan ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno


Podobne Teme
Tema Avtor teme Forum Odg. Zadnje Sporočilo
C4 Picasso na servisu soncek Citroen C4 Picasso 97 12-11-14 20:38
Moji prvi vtisi o Grand Picassoju bramar Citroen C4 Grand Picasso 159 02-06-11 19:25
Zakaj imamo radi Citroene andraž Blodnje in splošne razprave 13 26-09-09 15:20
Temeljit primerjalni test C3 1.1 in 1.4 Etedoron C3 0 26-06-08 00:51
Deseto leto vožnje ZXa 1.6i Aura aura Citroen ZX 3 15-03-08 10:36


Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum