Vrni se   Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Blodnje in splošne razprave Kar ne spada nikamor drugam ...

 
 
Orodja Tem Način Prikaza
Prev Prejšnji Prispevek   Naslednji Prispevek Next
Staro 06-11-17, 14:01   #1
Lovro
Neustavljivi
 
Lovro's Avatar
 
Pridružen: Feb 2007
Lokacija: Vrhnika
Prispevki: 10,159
Default Mala eeeee... šola ličarije, hm, recimo temu tako

Preden sem se zadnjič ustavil pri Miroslavu v Banji Luki, sem pod Batzajlinim nadzorom z airbush pištolo prebarval modelček žabe. Žaba je bila darilo zanj, zato sem jo hotel prebarvati v barvo, podobno originalni barve njegove Žabe.

Takrat sem se odločil, da se ob priliki poskusim tudi v ličarski umetnosti, seveda za začetek pri barvanju kake manjše poškodbe na barvi.
Nekaj takega me namreč čaka pri moji Žabi.

Tako sem se odločil, da se kar sam lotim barvanja.
Ker pa se nisem hotel učiti na Žabi, sem se odločil, da povadim kar na Mercedesu. Tekom njegove 15-letne uporabe, so namreč kamenčki po delu koloteka in zunajih linijah blatnikov, tik za zadnjimi vrati, ponekod posneli barvo do živega in posledično se je tam pojavilo nekaj površinske rjice.
Tako sem kupil namešano barvo in lak, ki so ju v trgovini natočili v sprej dozi, sprej dozo s špric kitom, ki služi tudi kot temelj ter vodobrusni 2000 šmirgel.
Ostale šmirgle za rjo in konverter rje pa sem že imel doma.

Na levi strani je bilo samo nekaj rjic, na desni pa sta bili tik za zunanjo linijo blatnika še dve mini vdrtinici v pločevini.
Najprej sem zbrusil dol vso rjico in vse skupaj premazal s konverterjem rje, ki sem ga že prej preskusil in deluje.
Sledil je nanos špric kita iz pršilke, ki hkrati služi tudi kot temelj.
Na koncu sem vse skupaj prebrusil z vodobrusnim 2000 šmirglom ter nanesel gor barvo. Le to sem spet rahlo zbrusil z 2000-ko in nato čez napršil še lak.

Najprej sem začel z desno stranjo in hmmmmm... Sicer sem malo vadil s pršenjem barve in laka na neki drugi pločevini, ampak v prvi rundi sem bil še vedno malce neroden z lakom, pa je ratala pomaranča. Pa sem vse spucal dol in jovo na novo. Tokrat je šlo bolje, vendar, ko se je lak posušil, se je poznalo, kje sem s špric kitom zapolnil omenjeni vdrtinici. Čudno, po brušenju špric kita je namreč bilo vse lepo gladko, brez prehodov... ma kej je to? Spet vse dol, pa še enkrat.
Po barvanju spet vse isto, grrrrrr! Pa spet vse dol, pustil sem le špric kit in nekaj barve gor, da se vsaj ne vidi od daleč.
Čez nekaj dni sem za nasvet povprašal Batzajlo. Povedal mi je, da se špric kit lahko nanaša kvečjemu v fino segreti garaži, še raje pa poleti, ko so temperature okoli 30 stopinj, če že ni ličarske peči.
V nasprotnem primeru hlad potegne špric kit skupaj in prej omenjene težave so tu. Verjetno zaradi tega ne bom čakal do poletja in bom dal to pobarvati profesionalcu. Ampak zdaj vsaj vem, zakaj gre in se omenjenega popravljanja barve na Žabi ne bom lotil že v aprilu, kot sem do sedaj planiral.

Da ne bo le tekst, še nekaj slik mojega učenja na desni strani avta. Na zadnji sliki se vidi stanje, v katerem je trenutno desna stran. Seveda sem očistil tudi ostanke barve s spodnje gumijaste zaščite spojev. Sem to pozabil storiti pred fotografiranjem.
Kakorkoli, vsaj rjic ni in od daleč se popravkov skoraj ne vidi.
Attached Images
File Type: jpg DSC_0010.jpg (50.3 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg DSC_0016.jpg (47.4 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg DSC_0017.jpg (50.9 KB, 0 pogledov)
File Type: jpg DSC_0143.jpg (44.5 KB, 0 pogledov)
__________________
Lp. Lovro

Dosedanja vsakdanja citroenova vozila:
Citroen (Cimos) BX 16TRS Mk1; 1986 (1994-1996), Citroen BX 15RE Mk2; 1988 (2004-2005), Citroen Xantia 1.8i 16V VSX; 2000 (2005-2012), Citroen C5 III 2.0HDI Confort; 2009 (2011-2016)

Citroenovi starodobniki:
Citroen (Cimos) 2CV6; 1975 (1999-2009), Citroen DS19M; 1965 (2009-2015), Citroen ID20; 1971 (2016-2020), Citroen TA 11B; 1953 (2021...)

Zadnji popravek od Lovro : 06-11-17 at 14:53
Lovro ni dosegljiv   Odgovori s Citatom
 

  Citroen Forum > Razvedrilo > Blodnje in splošne razprave

Zaznamek

Orodja Tem
Način Prikaza

Dovoljenja
Ne morete objaviljati novih tem
Ne morete odgovarjati na prispevke
Ne morete nalagati priponk
Ne morete urejati svojih prispevkov

BB koda - Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda - Izključeno
HTML koda - Izključeno



Vsi časi so GMT +2. Ura je zdaj 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
Copyright ©2000 - 2021- Citroen Forum